Žokejové Josef Váňa a Josef Bartoš se kobylkou Sixteen
Foto: HN – Libor Fojtík
Je půl sedmé ráno. V Chyši na Karlovarsku míří žokej Josef Bartoš do stájí plných malých pyramid. Musí se postarat o šest svěřenců, které mu jeho šéf, osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa, přidělil.

Vyrážíme do stájí. Z prostorných boxů vyhlédnou Váňovi favorité. Když zasvítí oslnivě bílá hlava, nemůžeme se splést. Svou pozornost nám věnuje dvojnásobná vítězka Velké pardubické, jedenáctiletá klisna Sixteen.

„S vítězstvím si nejsem úplně jistý, Sixteen už má to své nejlepší trochu za sebou. Myslím si ale, že se svými zkušenostmi se udrží na špici a půjde někde kolem třetího, čtvrtého místa,“ poplácá Bartoš kobylku po krku.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.