Ilustrační foto
Foto: Shutterstock
Český startupový projekt Skypicker uspěl na stránkách serveru New York Times. Zařadil jej mezi deset nejlepších webů, které využijete při cestování a plánování cest. Vyhledávač levných letenek po Evropě obsadil druhé místo.

Americký server New York Times na svých stránkách určených cestování připravil žebříček aplikací a internetových stránek, které turistům pomáhají na cestách. Ačkoliv se lidé úspěšně vydávali na cesty i před érou internetu, existuje spousta webů, které pomohou výlet nejen naplánovat, ale i poradí, jak ušetřit peníze.

Není tedy problém najít internetového pomocníka, háček je v tom vyznat se, který je nejlepší.

Český startup Skypicker se vyšplhal mezi desítku nejlepších webů pro cestování. Na druhé místo jej zařadil bloger New York Times Seth Kugel.

reklama

Skypicker vyhledává levné letenky po Evropě, využijí jej hlavně studenti a tzv. batůžkáři. Jak vlastně server funguje?

"Nemusíte vědět, kdy přesně chcete letět. Vlastně nemusíte vědět ani kam. Máte k dispozici velkou mapu Evropy a je jen na vás, kam kliknete — na město, nebo na celou zemi. Anebo prostě zadáte 'kamkoliv', a Skypicker v mžiku najde ty úplně nejlevnější letenky… kamkoliv," popsal dříve pro server Lupa.cz  zakladatel projektu Oliver Dlouhý. Liší se tak od ostatních vyhledávačů, kde musíte obvykle zadat čas i cíl letu.

"Řekněme, že jste někde v Evropě a zajímá vás, kam se můžete dostat za hodně nízkou cenu. Zadáte přibližný termín svého odjezdu, kolik dní chcete zůstat a voilà: je před vámi seznam nejlevnějších letů," popsal Seth Kugel na stránkách New York Times svoji zkušenost se službou.Český startupový projekt Skypicker hledá levné letenky po Evropě.

Skypicker byl účastník jarního běhu podnikatelského akcelerátoru StarCube. Oficiální start projektu proběhl letos v květnu právě v rámci akcelerátoru. "Tento ambiciózní projekt by se rád stal evropskou jedničkou ve vyhledávání levných letenek," předpovídal při svém spuštění projekt.