Ředitel zooparku Jiří Marek s chameleonem pardálím.
Foto: HN – Jiří Koťátko
Zvířata tu budete mít v bezprostřední blízkosti, aniž by vás od nich oddělovaly skleněné bariéry. Zoopark Zájezd u Kladna se sice rozšiřuje, stále si ale zachovává útulnou atmosféru a nesnaží se za každou cenu konkurovat velkým zoologickým zahradám.

V pražské zoo pracoval přes deset let jako chovatel, poté se zabýval sháněním a transportem zvířat pro zoologické zahrady. Občas u něj nějaké zvíře shodou okolností zůstalo a lidé se na pomalu se rozrůstající chov chodili dívat. „Tak nás napadlo otevřít zoopark,“ popisuje začátky Zooparku Zájezd jeho ředitel Jiří Marek.

Dnes se zoologická u Kladna rychle rozrůstá a z původního prostoru okolo statku se rozšířila i na louky za vesnicí, do níž se dřív jen zajíždělo (odtud netradiční název Zájezd). Vznikly tak výběhy i pro větší zvířata, ať už to jsou velbloudi dvouhrbí, lamy alpaka nebo rys ostrovid.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.