Polský mladík si díky podvodu se zubními pastami přišel až na 20 milionů korun (ilustrační foto).
Foto: Shutterstock
V Polsku prodávají řetězce kolem 80 procent potravin z domácí produkce, Poláci jim dávají přednost. A i když po aféře s technickou solí z počátku roku zpozorněli, bavit se s nimi o kvalitě polských potravin je poněkud nebezpečné. "Na rozdíl od metylalkoholu nikoho nezabila," odkazují na českou aféru.

Usměvavý padesátník s knírkem mžourá očima do sluníčka. "Dneska obchody nějak nejdou, ale jinak to letos není zlé," říká a natahuje nohy dolů z korby své dodávky směrem k bednám s nablýskanými jablky. Jako desítky dalších pěstitelů je nabízí ve velkoobchodě, jakési potravinové burze, s výpěstky polských zemědělců v Broniszích - asi dvacet kilometrů západně od Varšavy.

Malí a střední pěstitelé tu nabízejí jak domácí, tak zahraniční zboží. Poměr se mění podle ročního období, ale Poláci si potrpí na zboží domácího původu, které vidí jako kvalitnější, zdravější a levnější než zboží z dovozu.

 

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.