Mincovna Kremnica
Foto: autor
Těžba zlata a stříbra udělala ve středověku z Kremnice výstavní gotické město. Dnes je ale dolování zlata pro město strašákem, který může život v idylickém místě zdevastovat.

Dům Jaroslava Lečka stojí ve strmém svahu nad Kremnicí. Nabízí nádherný výhled na městský hrad i historické jádro. Za městem se jako kulisy vypínají ostré kopce, které uzavírají úzké údolí. Nad idylickým obrázkem Kremnice se však stahují mraky.

Kousek od domu pana Lečka chce těžební společnost Kremnica Gold Mining otevřít povrchový důl. "Všechen prach a hluk se bude valit přes nás. Navíc je celé území po staletích těžby poddolované, v podzemí se táhnou kilometry starých štol. Když do toho začnou znovu rubat, tak se to tady může propadnout," stěžuje si pan Lečko.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.