Marie Kulhánková stála u zrodu zdejší naučné stezky.
Foto: HN – Jiří Koťátko
Mladí lidé z Finska, Turecka či Tchaj-wanu sem přijeli uklízet kostely, českého turistu tu ale nepotkáte. Zapomenutý kraj na Jičínsku má přitom co nabídnout: magické archeologické naleziště, procházky rozkvetlými loukami i místa krvavých bojů husitských vojsk.

Když se na začátku dvacátého století stalo Vysoké Veselí městem, měli zdejší radní velké oči. Na dobové kresbě plánující budoucnost města projíždí tramvaj po širokém bulváru, jehož činžovní domy připomínají ty na pražských Vinohradech.

Skutečnost je pochopitelně úplně jiná: ve Veselí dnes žije devět stovek obyvatel, najdete tu jen jednu hospodu a Prahu připomíná zdejší Václavské náměstí jen svým názvem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.