Jan Svěrák
Foto: HN – Jan Schejbal
Symbolem atraktivity, s nímž se většina žen srovnává, je Angelina Jolie a symbolem mužného chování je Bruce Willis. Znáte srovnatelný model z počítačové hry, z jiného média, ze života? Tak se ptá Jan Svěrák. A je přesvědčen, že stát musí domácí filmovou tvorbu podporovat.

Pro režiséra je nejhorší, když nemá před sebou žádný úkol. Jan Svěrák poslední dva roky pracoval na scénáři podle knihy Henderson, král deště.

Román Saula Bellowa vypráví o Američanovi, jenž v pokročilém věku jede do Afriky hledat u původních kmenů recept na život. „Ta postava vlastně reprezentuje naši západní civilizaci, která je také v pokročilém věku, duchovně vyprázdněná, demotivovaná, pohodlná a cynická,“ líčí Jan Svěrák. „Dlouhá léta tuhle roli chtěl hrát Jack Nicholson a ten by si jistě něco těžce nudného nevybral.“

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.