Dobývání Malešova se chystá na tento víkend.
Foto: Archiv Ondřeje Slačálka
"Snad jen střechy byly celkem v pořádku. Teklo do nich jen někde," říká majitel středověké tvrze Malešov Ondřej Slačálek. Koupil ji před deseti lety a začal s opravami. Ještě nepřestal. Co všechno dokázal, můžete vidět tento víkend, kdy se tu odehraje rekonstrukce bitvy.

Tvrz nad rybníkem patří k největším lákadlům Malešova. Nynější městys leží jen pár kilometrů od Kutné Hory. Za dvacet minut se tak turisté dostanou z opulentního centra středověkého bohatství do obce, která po staletí tvořila své nablýskané sestře domácí zázemí.

Název jí dal podle pověsti bohatý měšťan Maleš, jenž uprostřed lesů založil dřevorubeckou kolonii. Její majitelé pak sytili kutnohorské doly. Dřívější bohatství obce připomíná dodnes romantické náměstí uzavřené z jedné strany barokním kostelem sv. Václava.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.