Pavel Hošek, autor knihy Dějiny Madagaskaru
Foto: Archiv Pavla Hoška
Kdo jiný by měl vyprávět o Madagaskaru než Pavel Hošek, autor několika knih o jeho kultuře a historii včetně publikace Dějiny Madagaskaru. Hošek zavítal na Madagaskar poprvé v roce 1993 a ostrov se na další desítky let stal jeho srdeční záležitostí.

V rozhovoru Pavel Hošek vypráví o obyvatelích ostrova, o lemurech, kteří se na venkově i jedí, a také poradí, jak se na ostrově pohybovat a co si před cestou na Madagaskar přečíst.

Pavel Hošek vystudoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze parazitologii a entomologii. Od roku 1993 je redaktorem přírodovědeckého časopisu Vesmír. O Madagaskaru vydal už tři knihy. Kromě výprav na tento ostrov se zúčastnil i několika přírodovědeckých expedic na Balkán, do Alžírska a Mexika.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.