Metro rybka - hranatý maskot Windows 8
Foto: Microsoft
Výrazný vzhled Windows 8, Office 2013 a Windows Phone s barevnými obdélníky musí změnit jméno kvůli sporům o název Metro. Microsoft nový název oficiálně neoznámil, zato mlží o důvodech, které ke změně vedly.

Microsoft přestal používat označení Metro pro grafický styl svých nových produktů v čele s operačními systémy Windows 8 a Windows Phone. Hlavní lákadlo Windows Phone a výrazný prvek Windows 8 se podle serveru The Verge přejmenuje na “Modern UI” tedy “moderní uživatelské prostředí” .

Rozhodnutí přestat používat název Metro přišlo po sporu s německým majitelem Makra – Metro AG, který hrozil právními spory. Microsoft zároveň oznámil, že „Metro“ bylo jen neoficiální kódové označení.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.