Číšnice v tzv. maid café
Foto: Archiv
Japonská metropole Tokio je plná absurdních a nepochopitelných atrakcí. Když o nich ale přemýšlíte, začne vám jejich existence dávat smysl. Právě to je na Tokiu tak zábavné. Zpravodajský server BBC vybral několik charakteristických zvláštností, které město spoluutváří.

Kočičí kavárny

Některé kočičí kavárny se liší jen tím, že se v nich potuluje pár fintivých koček. Jiné jsou ale plnohodnotnými kočičími paláci, kde židle a stoly nahradila spousta pelíšků a stromků na šplhání. Například v kočičí kavárně Nekorobi si zákazníci u vchodu zují boty, klesnou na všechny čtyři a do omrzení si hrají s pečlivě hýčkanými zvířaty. Platí se od hodiny.

Kočičí kavárna Nekorobi

Může to znít podivínsky. Když si ale uvědomíte, že ve většině bytů Tokia není dovoleno mít zvíře (a tam, kde ano, si musíte připlatit), začínají kočičí kavárny dávat větší smysl. Tak jako veřejné parky suplují nedostatek zeleně, slouží tyto kavárny jako veřejně přístupný zverimex.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.