Erhartova cukrárna je pojem.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Druhá pobočka známé letenské Erhartovy cukrárny pokračuje v nastoupeném trendu: dostanete tu bezkonkurenční zákusky, ale káva za nimi i přes změnu dodavatele pokulhává. Také místní obsluha kazí erhartovským specialitám pověst.

Kdekoli jsem se zmínila, že Erhartova cukrárna otevřela druhou pobočku na pražských Vinohradech, byly reakce skoro vždy stejné: "A taky tam mají ty laskonky, jako na Letné?" Laskonky jsou jedním ze zákusků, kvůli kterým mlsní Pražáci kočovali do letenského "Erharta" klidně i přes půl města.

Velkolepá kombinace křehkých bílkových placiček s karamelovým krémem i v poměrně soudných lidech probouzí animální pudy. Přestože se původně vydali například vrátit knížky do knihovny nedaleko Letenského náměstí, jakási podivná síla je nasměruje do vedlejšího vchodu, kdesi s náměsíčným výrazem objednají laskonky. A teprve když se na chodníku před výlohou zakousnou do té první, vzpomenou si, že šli vracet beletrii do regálů za sousedními dveřmi.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.