Aleš Loch
Foto: Archiv Aleše Locha (brašnáře)
Na začátku stála záliba v rámci rodinné firmy. Soukromý výtvarný experiment se však postupně vyvinul v plnohodnotné podnikání. Dnes grafik Aleš Loch posílá své tašky i do Francie, Austrálie a Japonska.

Spojil materiál na autoplachty s Člověče, nezlob se! a vytvořil odolnou a zároveň zábavnou tašku přes rameno. Výsledek z dílny zlínského grafika Aleše Locha se líbil natolik, že původně jen designérský experiment nosí teď lidé i v Japonsku či Austrálii.

„Tyhle tašky byly jedním z prvních modelů. Hrací pole jsme umístili na odnímatelné víko a přidali i váček s figurkami. První bylo Člověče, nezlob se!, ale následovaly třeba šachy nebo vrhcáby,“ říká čtyřiatřicetiletý Loch.

Nezůstalo jen u jednoho nápadu. Autoplachty doplnila kůže a další materiály. První objednávky od kamarádů postupně rozšířil i o zakázky z módních veletrhů ve Stuttgartu, Budapešti a Vídni.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.