Kruhová vyhlídková věž měří 40 metrů.
Foto: HN – Matej Slávik
Balancování po kladině, adrenalinová jízda kovovým tubusem toboganu nebo hra na dřevěný xylofon. To vše si vaše děti mohou vyzkoušet mezi korunami šumavských velikánů, zatímco vy si vychutnáte výhledy na Lipno z nové stezky na 900 metrů vysokém Kramolíně.

Vrcholek šumavské hory Kramolín zahalují mraky a okolí bičuje vydatný déšť, u pokladen pod lanovkou lipenského Active Parku je ale přesto živo. Otázky lidí v pláštěnkách směřují k jedinému cíli – nově otevřené stezce v korunách stromů. Neodrazuje je ani fakt, že hustá mlha snižuje viditelnost na pouhých pár set metrů.

První, co vás u vstupu na samotnou stezku (kromě lanovky se k ní dostanete i autobusem) zaujme, je příjemná a intenzivní vůně dřeva. Celá stezka včetně vyhlídkové věže je postavena z takzvané douglasky, prakticky bezúdržbového dřeva vhodného na venkovní stavby. Zatímco vyhlídková věž je vidět už z dolní stanice lanovky, stezka pomalu stoupá mezi stromy a uvidíte ji až po výjezdu na vrchol Kramolína.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.