Beatles: Abbey Road
Foto: Getty Images
Skvělých skladeb vzniklo v historii hudby nepočítaně. Každý z vás by si jistě sestavil jiný žebříček podle svého gusta. IN magazín Hospodářských novin, který vyjde ve středu 1. srpna, přinese osobní, ale časem prověřený výběr patnácti nejslavnějších písniček o cestách a z cest. Zde je deset z nich.

1. On The Road Again: Willie Nelson

Písnička o životě na cestě, tedy na turné, ryzí doklad bělošské "vyprávěcí" country, se stala jednou z nejznámějších písní legendárního hudebníka se stříbrem prokvetlým copánkem (prozrazující indiánské předky). Nedá se vtěsnat do žádné škatule, stejně jako její interpret. Mimo jiné skladbu proslavil i film Honeysuckle Rose (1980) – tehdy se stala číslem jedna na americkém žebříčku a rok poté za ni Nelson získal prestižní Grammy za nejlepší countryovou píseň. A abychom nezapomněli: nápěv s textem "Zase na cestě/Jako banda cikánů jdeme po dálnici/Jsme nejlepší přátelé/Chceme, aby se svět točil po našem/Zase na cestu/Už se nemůžu dočkat" ozdobil skvělou sekvenci filmu Forrest Gump.

Willie Nelson - On the Road Again

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.