Olympijský Velodrom v Aténách Stadion od španělského architekta Santiaga Calavatry po olympiádě nemá stálé využití.
Foto: Shutterstock
Za posledních dvacet let vyrostly pro olympijské hry desítky nových stadionů a sportovišť. Ne všechny jsou ale po hrách využívané jako třeba barcelonský Palác svatého Jiří. Podívejte se na Olympijský stadion v Atlantě, ztrátový Olympijský velodrom v Aténách nebo na Národní centrum vodních sportů v Pekingu.

Londýnský park se podle urbanistů liší od dějišť minulých olympiád už v prvotní koncepci. Byl postaven tak, aby mohl po skončení her sloužit Londýňanům. Bez výhrad a bez ztrát.

Na místě bývalých továren ve čtvrti Statfort vyrostl volnočasový areál, do kterého je zasazeno devět zbrusu nových sportovních stánků. Jejich projektanti už na začátku počítali s tím, že některé budovy budou po olympiádě redukovat svou kapacitu, některé dokonce zmizí úplně.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.