Secesní cementárna někdejší Güellovy společnosti Asland
Foto: Miluše Válková
Mašírujeme si to po kolejích vláčku jezdícího z La Pobla de Lillet do nedalekých Jardins Artigas - zahrad, jež navrhl proslulý katalánský architekt Antoni Gaudí. Prý to není nebezpečné. V předhůří Pyrenejí si na své přijdou nejen Gaudího obdivovatelé, ale i pěší turisté a milovníci industriálních památek.

"Když slyšíte vlak, stačí jen ustoupit za žlutě vyznačenou čáru a počkat, až projede. Navíc teď mimo hlavní sezonu jezdí jen o víkendech. Zde jsou klíče od zahrad. Abyste se nemuseli vracet až sem, můžete je nechat na radnici v centru obce. Jsou tam do tří," pobízí nás šéfová turistického centra v městečku La Pobla de Lillet, ležícím na samém okraji horského masivu Cadí Moixeró.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.