Kolkata
Foto: Martin Dlouhý, Andrea Dlouhá
Jedinečný časoprostor, neustále útočící na všechny smysly. To je Indie pro Martina Dlouhého, dalšího z řady osobností byznysu, které vystavují své fotografie v pražské restauraci Buddha-Bar.

Nynější generální ředitel firmy Tesco na Slovensku poznal Indii díky práci. Dva roky zde byl generálním ředitelem firmy Makro/METRO. Spolu se svou ženou Andreou se nepohybovali jen mezi byznysmeny, ale podívali se až na samou dřeň této barvité a rozporuplné země.

Z Indie si manželé Dlouhých oblíbili především Himaláje, dále Rajastan, Keralu, Kalkatu a Mumbai. “Pro nás Evropany je Indie v mnohém až šokující - ať už se jedná o přírodu nebo o lidi. Každá část Indie je úplně jiná, svérázná. Zajímavý je přístup lidí - jejich přátelskost, určitá bezstarostnost, vstřícnost,” vyjmenovává Martin Dlouhý své zážitky.

Svou výstavu nazvali Planeta Indie, s podtitulem Neuvěřitelně snesitelná těžkost bytí… „Ve fotografiích jsme chtěli zachytit rozmanitost země, v níž kouzlo okamžiku má přímo hmatatelný magický náboj.” Sami Indové vás svou osobností a hravým přístupem k životu dokáží v kratičké chvíli vtáhnout do centra děje,“ říká Andrea Dlouhá, která s manželem obdivuje mimo jiné fotografie Helmuta Newtona, Henriho Cartier-Bressona či Dorothey Lange.

Projekt Východ očima Západu aneb Asie hledáčkem fotoaparátu osobností světa byznysu si klade za cíl otevřít téma „East Meets West: fúze coby alternativa globalizace“ - míchání a prolínání toho nejlepšího z obou světů za účelem dosažení vyrovnanosti a dokonalosti.

Kolekce fotografií manželů Dlouhých bude v restauraci Buddha-Bar k vidění do 19. srpna 2012. Poté se výstava přesune na pražské letiště v Ruzyni (od 21. 8. do 18. 9).

HN

Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.