Silniční kontrola, ilustrační foto
Foto: HN – Martin Svozílek
Zhruba deset minut může být dechová zkouška pozitivní. Hodnoty ale budou tak nízké, že to policista ani nebude komentovat. Hladinu v krvi nezvednou ani tři kousky během delšího oběda. Pokoušet se na nealkoholické pivo vymluvit, když vás chytnout "pod vlivem", je zbytečné.

Říká se mu sice nealkoholické, ale tak úplně pravda to není. Česká norma pivu, které nese toto označení, povoluje obsah alkoholu do 0,5 procenta. A naprostá většina nealkoholických piv na českém trhu nějaký ten alkohol v rámci normy skutečně obsahuje. Je to pro řidiče skutečně bezpečné?

„Je třeba rozlišovat několik aspektů,“ říká znalec v oboru toxikologie Jaroslav Zikmund a rozlišuje mezi tím, jestli se alkohol může projevit při dechové zkoušce a nebo při krevních testech.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.