Pohoří Picos de Europa
Foto: Vladimír Šimek
Lidé tu odmalička soutěží v nalévání alkoholického moštu a žijí tady koně, z nichž každý prý unese další dva. Před třinácti staletími se na hornatém severu Pyrenejského poloostrova zrodilo španělské království, Asturie vás ale překvapí. Je totiž jiná.

"Tomuhle vodopádu se říká pramen manželství," říká s úsměvem průvodkyně Joana. Nejspíš proto, že je, jak alespoň tvrdí, šťastně rozvedená. Blahodárné účinky pramene na spokojené soužití patrně sama nevyzkoušela - a ani většina turistů. Ti míří do skalní svatyně přímo nad vodopádem.

Poutní místo u Covadonga ukrývá hrob Dona Pelaya, jenž dokázal zastavit rozpínavost Arabů. Tradiční titul asturského prince proto užívá španělský panovník dodnes.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.