MUZEUM UMĚNÍ
Foto: Amit Geron
Drží se futuristických tvarů a ostrých, geometrických přechodů. Přesto nová Budova Herty a Pavla Amirových obohacuje muzejní areál v Tel Avivu. Stavba působí, jako by byla z papíru, a poskytuje prostor pro tři různé galerie.

Jako obrovský domek z papíru působí Budova Herty and Pavla Amirových mezi věžáky v centru Tel Avivu. Novou pobočku městského muzea v listopadu 2011 slavnostně otevřela hudebně-vizuální show Ivry Liedera a skupiny TYP.

Ještě před tím ale stavbě nové galerie předcházela architektonická soutěž, kterou v roce 2002 s přispěním manželů Amirových vypsalo muzeum hlavního izraelského města.

Bohatý židovský pár původem ze Slovenska utekl před druhou světovou válkou do USA a v současnosti se soustředí na podporu výtvarného umění po celém světě. Především díky finanční pomoci židovských manželů tak mohla ze soutěže v roce 2004 vzejít vítězná podoba nové muzejní budovy v Tel Avivu.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.