Křížová cesta Počepice
Foto: HN – Zuzana Šmajlerová
Znáte to tam? Třeba v Králickém Sněžníku, kde dosud vládne příroda a krajině dominují nekonečné lesy a hluboká, odlehlá údolí. Nebo na Moravských Kopanicích se svébytnými vesničkami i nářečím? A byli jste už v dramatické sopečné krajině v okolí kouzelného Úštěka? Jestli ne, zkuste další místa v našem výběru. Zjistíte, že v Česku je pořád co objevovat.

Kuklov

výchozí místo: Brloh (doprava autobusem nebo autem)
informace: www.jiznicechy.org
kraj: Jihočeský

Místo po chrámové podlaze šlapete po trávě, vysoká ostění gotických oken postrádají výplně a při pohledu vzhůru spatříte nikoli křížovou klenbu, ale modré nebe. Nacházíte se právě mezi působivými zříceninami bývalého klášterního kostela v Kuklově, který leží v zapomenuté krajině Blanského lesa v jižních Čechách.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.