Piknik, ilustrační foto
Foto: Thinkstock.com
Co podniknout s víkendem? Třeba užít si piknik s oblíbenými foodblogery, amatérskými kulináři a dalšími osobnostmi v pražském Karlíně, pobavit se při závodě pivovarských družstev v koulení sudů v Chodové Plané nebo ochutnat, jak se vařilo za našich prababiček v Jeseníkách. Inspirujte se.

1. Mistrovství světa v koulení dubových sudů

23. června 2012, Pivovarská 107, Chodová Planá, region Plzeňský

Tradiční klání pivovarských družstev z desítek evropských pivovarů v běhu na 600 metrů s dřevěným pivním sudem se koná již po šestnácté a i tentokrát to bude den plný zábavy a piva. Pořadatelé lákají na odemčené skalní sklepy, kde se bude ochutnávat z ležáckých tanků, a také na stánky malých pivovarů. Kromě koulení sudů se můžete zúčastnit i cykloturistického závodu nebo závodu gastronomů v jízdě na kolečkových bruslích. V Chodové Plané se v tento den navíc konají tradiční Chodské slavnosti.  Více najdete zde.

2. Jahodobraní na Náplavce

23. června 2012, Náplavka, Rašínovo nábřeží, Praha

V rámci pravidelného farmářského trhu bude tuto sobotu na Náplavce probíhat také oslava jahodové sezóny. Čerstvé jahody z Čech bude možné nejen zakoupit, ale rovnou si je také vykoupat v čokoládové fontáně, která bude zdarma k dispozici. Čekají vás rovněž nejrůznější jahodové speciality, připravena bude i kuchařská dílna, kde si budete moci pod odborným dohledem vyrobit mexické quesadillas a svěží jahodový salát. Více zde.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.