Nizozemský architekt Reinier de Graaf se v Praze zúčastnil urbanistického festivalu reSITE.
Foto: HN – Matej Slávik
Architekt ze slavného rotterdamského ateliéru OMA Reinier de Graaf tvrdí, že žebříčky nejlepších měst pro život jsou nanic. "Otočte je vzhůru nohama, a máte moje pořadí," říká s nadsázkou. Nyní vyhrál soutěž na urbanistické řešení pro Moskvu zahlcenou auty.

Je zvláštní jít Prahou s architektem. Pro něj je to cesta mezi materiály, slohy a technikami. Reinier de Graaf ze slavného rotterdamského ateliéru OMA hledal na Nové scéně Národního divadla místo, kde by zjistil, jak Karel Prager upevnil skleněné obklady.

Na Národní třídě najednou uprostřed řeči poznamenal: „Máte tu hodně travertinu.“ A nad obchodním domem My, v jehož nedávné přestavbě zanikly půvaby Máje, navrženého v sedmdesátých letech studiem SIAL, si de Graaf povzdechl: „Hm, škoda.“

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.