Pokoj Hanse Christiana Andersena
Foto: Le Pavillon des Lettres
Luxusní pařížský hotel Le Pavillon des Lettres nabízí unikátní ubytování pro milovníky literatury. Všech šestadvacet hotelových pokojů je věnováno slavným literátům. Převládájí pokoje francouzských velikánů, ale noc můžete strávit i v pokoji Franze Kafky.

Název originálního hotelu se dá přeložit jako "Pavilon Písmen" a počet pokojů je stejný jako počet písmen abecedy. Celý hotel je koncipován jako oživlá knihovna – na zdech pokojů se skví úryvky slavných děl neméně slavných autorů.

Hotel je tak potěšením nejen pro milovníky literatury, ale i pro nespavce, kteří mají tendenci dlouho "civět do zdi", než se jim konečně podaří usnout.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.