Princ Constantin Ferdinand Maria z Liechtensteinu
Foto: HN – Libor Fojtík
Žije v Rakousku a nedávno dostal na starost správu rodového majetku na rakouském území. Potomek jednoho z nejstarších evropských šlechtických rodů přijel minulý týden do Čech na několikadenní soukromou návštěvu a poskytl nám rozhovor.

Člověk se musí o své peníze odpovědně starat, musí dbát o to, aby měl dostatek kapitálu i na přežití v horších časech, a rozhodně by si neměl nakládat na ramena dluhy, říká princ Constantin Ferdinand Maria z Liechtensteinu.

HN: Jak to vlastně dnes v aristokratických rodinách chodí – máte určeno, jakého vzdělání musí děti nabýt a čemu se pak v životě mají věnovat?
Máme do značné míry svobodnou volbu. To ovšem neplatí o mém nejstarším bratrovi, korunním princovi.

Já sám jsem ještě před rokem pracoval pro svou vlastní investiční společnost, kterou jsem založil před šesti lety. Otec mi vždycky říkal: Načerpej venku zkušenosti, jednou přijde čas pracovat pro rodinu. A loni si mě zavolal a povídá: Nastal čas vrátit se domů.

A tak jsem se zapojil do rodinného byznysu. Musím říci, že to bylo ve správnou dobu, kdy to vyhovovalo oběma stranám.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.