Jan Tilinger
Foto: HN – Jan Schejbal
Dobrodruh, romantik, tak trochu diktátor a hlavně stavební inženýr. Jan Tilinger vlastnoručně postavil spolu s dalšími nadšenci Sluneční školu v odlehlé tibetské vesnici. Děti se v ní učí už pět let. Přitom původně šlo jen o nevšední téma diplomové práce studenta stavařiny.

Podařilo se mu téměř nemožné. Pro tibetskou vesničku v Himálaji navrhl a později i postavil ekologickou školu vytápěnou sluneční energií. Na projekt, který začal původně jako diplomová práce, se mu podařilo sehnat peníze a také nadchnout lidi, kteří tam jezdí zadarmo učit a snášejí kruté a primitivní podmínky života horských obyvatel Kargyaku.

Pro představu: vesnice leží ve výšce 4200 metrů nad mořem, sníh tu slézá jen na tři měsíce v roce a nejbližší civilizace je vzdálena pět dní cesty. Prostě střecha světa.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.