Tel Avivu se přezdívá "silikonové vádí"
Foto: Shutterstock
Široké bulváry, prosklené mrakodrapy plné bankéřů, makléřů a úředníků, dlouhé bílé písečné pláže, bílé domy ve stylu Bauhaus a rušný noční život v barech a restauracích. V Tel Avivu najdete snad vše, co dnes reprezentuje globalizované moderní město. Tato metropole v srdci Blízkého východu vás jistě v mnoha ohledech překvapí.

Prožij každý den, jako by byl tvůj poslední! Tak lze jednou větou popsat atmosféru Tel Avivu, které znamená v překladu z hebrejštiny „jarní pahorek“. Také označení jako „bílé město“ nebo „město, které nikdy nespí“ dostalo právem.

Tel Aviv je moderní a dynamické město, sídlo obchodu, vzdělání a zábavy, dům firemních kanceláří a výzkumných a vývojových center. Díky prestiži a světovému významu místního high-tech průmyslu se Tel Avivu také přezdívá „silikonové vádí,“ v narážce na jeho americký protějšek - Silicon Valley.

Plážové město na dunách
Se čtyřmi sty tisíci obyvateli je druhým největším městem Izraele. Město leží uprostřed západního břehu izraelského území a zabírá čtrnáct kilometrů dlouhý pobřežní pás. Tel Aviv je velmi mladé město, a to nejen kvůli své výhradně mladé populaci.

Známý izraelský spisovatel Etgar Keret řekl: „Tel Aviv je město, kde věková skupina obyvatel je převážně mezi 20 a 40 lety. Většina lidí si neuvědomuje, že je to město, kterým lidé procházejí. Jen zlomek z nich se tu narodili nebo tu zemřou“.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.