Rudolf Niedersüss, majitel salonu Knize
Foto: archiv značky
Po více než sedmdesáti letech v Praze opět otevřel svou pobočku pánský krejčovský salon Knize. Značka se stopadesátiletou tradicí zažila největší slávu ve 20. letech, z Česka ji vyhnala 2. světová válka. Mezi nejznámější zákazníky salonu patří například ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Na mapě pražských gentlemanům přibylo další místo, kde mohou doplňovat svůj šatník. Ve čtvrtek se v pražské Pánské pasáži otevřel obchod značky Knize, která se soustředí na pánské odívání a doplňky.

Značka Knize se tak vrátila na "místo činu". V Česku už své pobočky Knize měl - na pražských Příkopech a v Karlových Varech. V roce 1945 je ale musel zavřít. "Knize je české jméno a do Česka patří. Chtěli jsme se vrátit do Prahy již v 90. letech, ale nájemné na Příkopech bylo příliš vysoké. To, že návrat vyšel tentokrát, je skvělé. A jsem optimista. Že by to se salonem v Praze dopadlo opět špatně, se nebojím," řekl majitel značky Rudolf Niedersüss.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.