V instatním kakau původem z Polska nahradil výrobce část kakaového prášku rozemletými slupkami.
Foto: Shutterstock
Na seznam nekvalitních polských potravin v českých obchodech přibyla další položka. Kaufland musel stáhnout instantní kakao, v němž výrobce drahý kakaový prášek nahrazoval mletými slupkami z kakaových bobů. Jde o klasický podvod, který padělatelé kakaa používají, komentuje případ potravinářská inspekce.

K pranýřovaným potravinám původem z Polska přibyla další položka. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila společnosti Kaufland, která jej v Česku distribuuje, stáhnout z prodeje nápoj Grande Cocoa drink plus vitamins. Důvod: zřejmé falšování obsahu.

Při opakovaných testech se ukázalo, že výrobce nahrazoval kakaovou hmotu rozemletými zbytky kakaových slupek. Inspekce si tento výrobek vzala na mušku i proto, že jejím sítem neprošel už na konci minulého roku, kdy polský výrobce kakaový prášek nahrazoval levnější sacharózou. Podle Pavla Kopřivy ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce musel už tehdy distributor, tedy Kaufland,  stáhnout z trhu nevyhovující šarži instantního nápoje.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.