Na komunitní zahradě
Foto: HN – Libor Fojtík
Bylinky pěstované v bedýnkách, ředkvičky v pytlích, rajčata na střeše. Češi po vzoru obyvatel Londýna nebo New Yorku objevují kouzlo komunitního zahradničení. Podívejte se do naší fotogalerie, jak vznikají zahrádky v betonové džungli na pražském Jižním Městě nebo v Holešovicích.

Kulturní centrum Zahrada stojí uprostřed betonové džungle na Jižním Městě. Na nevelkém pozemku okolo budovy se začátkem dubna prochází skupinka asi dvaceti lidí. Většina z nich je z okolních sídlišť.

Společně obcházejí místa, kde by chtěli dostat svůj metr čtvereční půdy a pěstovat na něm bylinky nebo zeleninu. Nemusí vybírat jen místo záhonku, zahradničit mohou i v připravených bedýnkách, a dokonce se plánuje, že některé z nich budou pokrývat střechu budovy.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.