Carole Forestier - Kasapi, hodinářka u Cartier
Foto: archiv HN
Svět hodinových strojků patří historicky spíš mužům - hodinářům. Hodinářka Carole Forestier-Kasapi dokázala v Cartier vdechnout nový život mnoha legendárním modelům. Prohlédněte si hodinky, díky nimž si vysloužila respekt u odborníků.

V údolí u švýcarského městečka La Chaux-de-Fonds stojí mnoho manufaktur slavných hodinářských značek, které se chtějí pyšnit značkou Swiss Made. Je tu i jedna, která původem švýcarská není – francouzský šperkařský dům Cartier.

Přitom to byl právě Louis Cartier, který dal hodinářskému řemeslu před více než sto lety jeden z největších impulzů: pro svého přítele, letce Alberta Santose Dumonta, vymyslel vůbec první náramkové hodinky na světě.

„Santos, Pasha, Tank, Roadster, Ballon Bleu... Za celé století se produkce hodinek Cartier točila převážně kolem několika málo ikonických modelů,“ říká mi Carole Forestier-Kasapi, která je zodpovědná za vývoj hodinových strojků.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.