Na horní palubu Airbusu A 380 děti nesmějí.
Foto: Shutterstock
Loni zakázaly rodinám s dětmi létat v byznys třídě, nyní aerolinky Malaysia Airlines vytvářejí zóny jen pro dospělé v obřích strojích Airbus A380. Přejí si to pasažéři, odůvodňuje firma politiku, kterou někteří kritici označují za diskriminaci.

Setkal se s tím už asi každý cestovatel. Ve spěchu usedá do letadla, zavírá oči a těší se, že se během několikahodinové cesty pořádně prospí. V tu chvíli se ale vedle něj ozve hlasitý pláč, který vydrží po většinu letu.

V letadlech společnosti Malaysia Airlines už ale křičící děti bohaté pasažéry netrápí, aerolinky totiž v loňském roce dětem zakázaly létat v byznys třídě. Letos jdou ještě dál a rodinám s dětmi uzavírají celou horní palubu obřího Airbusu A380.

O zákazu informoval web Australian Business Traveller poté, co malajsijské aerolinky rozeslaly cestovním kancelářím informace o zóně jen pro dospělé v novém Airbusu A380 (poprvé poletí 1. července). Zákaz se bude týkat dětí mladších 12 let, které nebudou smět na horní palubu obřího letadla.

Aerolinky doufají, že zóny určené jen dospělým zajistí příjemný let byznysovým pasažérům, kteří musí letět v ekonomické třídě. Rezervační systém nyní upravují tak, aby si zákazník rezervující místo pro dítě mohl vybrat jen ze sedaček na dolní palubě, horní část letadla se mu vůbec nezobrazí.

V letadle společnosti Malaysia Airlines se už v byznys třídě s dětmi nesvezete.

 

 

Loňský zákaz dětí v byznysové třídě vysvětlil šéf Malaysian Airlines Tengku Azmil mnoha stížnostmi pasažérů, kteří se kvůli křiku dětí nevyspali. O podobném zákazu uvažují i další aerolinky, například British Airways nebo Virgin Atlantic. 

Prvním let obřího Airbusu Malaysian Airlines povede z Kuala Lumpuru do Londýna.