Autor článku při koupeli v termálním jezírku.
Foto: Pavel Svoboda
Stopování na Islandu je v jednom naprosto výjimečné: nejenže užijete nějakou srandu a potkáte zajímavé lidi. Ale hlavně budete na svezení čekat v tak nádherné krajině, že někdy ani nevadí, že vás zrovna nikdo nechce svézt. A to i v případě, že sem vyrazíte uprostřed zimy.

Může za to snad temná sopečná krajina okořeněná příchutí dalekého severu? Island vystupuje z vod severního Atlantiku a stále si zachovává auru odlehlosti a nehostinnosti. Kdo ale jednou ochutná tento vroucí geologický kotel, v němž běsní všechny živly, získá lásku na celý život.

Bylo léto roku 2008 a dva studenti z Česka s velkými batohy zahájili cestu na ostrov „ohně a ledu“. Island zažíval svůj sen o úspěchu a patřil mezi země s nejvyšší životní úrovní. Tím pádem i mezi nejdražší.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.