ŠKODA FABIA
Foto: Foto: archiv
Škoda připravila novou akční nabídku pro své dva modely Fabia a Roomster. Fabia Champion potěší v porovnání s výprodejem předchozí série Magic zájemce o dobře vybavené auto. Naopak zklame ty, kteří chtějí vůz za co nejnižší cenu.

Škoda vyčistila sklady, takže výprodejové ceny na akční provedení Magic jsou minulostí stejně jako tato akční série. Nyní zveřejnila novou akční nabídku na modely Fabia.

Potěšeni budou zájemci o výborně vybavenou krátkou fabii s benzinovým turbomotorem 1.2 TSI/63 kW. Nový nejvyšší akční model Fabia 1.2 TSI Ambition Champion totiž stojí 259 900 Kč, tedy o pět tisíc méně než předchozí Ambition Magic 1.2 TSI vyprodávaný ze skladů. Champion můžete za tuto cenu objednat v libovolné barvě a provedení interiéru do výroby.

reklama

Champion obsahuje stejné prvky výbavy jako Magic, tedy například klimatizaci, patnáctipalcová litá kola, rádio s CD/MP3 přehrávačem nebo zatmavená zadní okna. K tomu navíc tempomat udržující řidičem nastavenou rychlost, ocelovou rezervu a loketní opěrku, ubyla pouze prodloužená záruka.

Fabii Champion mohou díky věrnostnímu bonusu pořídit ještě o pět tisíc levněji majitelé starších škodovek a jejich rodinní příslušníci. Podmínkou je vlastnit alespoň půl roku škodovku starou minimálně čtyři roky. Při pořízení fabie na splátky činí bonus dokonce dvacet tisíc a výhodný úvěr znamená, že dohromady zaplatíte jen přibližně o tři tisíce víc než v hotovosti, a navíc budete mít v ceně pojištění. Nová věrnostní sleva nahrazuje akci Odměň se novou, u které sice byly bonusy mnohem vyšší, ale nevztahovaly se na akční verze.

Druhou motorizaci, se kterou se pojí výhodná výbava Ambition Champion, tvoří tříválec 1.2 HTP/51 kW. Přijde o dvacet tisíc levněji, zatímco u akce Magic činil rozdíl 25 000 Kč. Výborně vybavený hatchback tak stojí 239 900 Kč. Ambition Champion nelze na rozdíl od dřívějšího Ambition Magic kombinovat s motory 1.2 HTP/44 kW a 1.4.

Nižší stupeň Active Champion už není v porovnání s předchozím výprodejovým Active Magic zdaleka tak výhodný jako Ambition Champion. Stojí totiž stejně (224 900 Kč s motorem 1.2 HTP/51 kW), ale přišel o litá kola a prodlouženou záruku, k dobru má pouze rezervu. Navíc se nedá kombinovat s motory 1.2 HTP/44 kW a 1.2 TSI.

 

Ještě smutnější budou ti, kdo si plánovali koupit co nejlevnější Fabii. Základní provedení Easy Champion 1.2 HTP/44 kW totiž proti dřívější Easy Magic zdražilo o 11 tisíc na 200 900 Kč a přišlo o prodlouženou záruku. K dobru má rezervu. Strategie Škody je jasná – zvýhodnit lépe vybavené verze a zdražením těch základních vytvořit cenový prostor pro minivůz Citigo.

Kromě akčních provedení Champion se Fabia i nadále nabízí s mnoha dalšími motory včetně naftových i běžnými stupni výbav. Žádná kombinace se ale nabídce Champion poměrem ceny a výbavy ani zdaleka neblíží. Snížením věrnostního bonusu docela podstatně pro majitele starších škodovek zdražily verze Scout nebo RS.

Podobná situace jako u krátké fabie nastává i u kombíku. Také zde se podle nás nejvíce vyplatí výbava Ambition Champion. Pryč jsou doby, kdy se dal s věrnostním bonusem kombík pořídit pod dvě stě tisíc. Rozdíl mezi předchozí nabídkou Magic je ten, že kombík stojí o deset tisíc víc než krátká Fabia, kdežto dříve to bylo jen o pět tisíc.

Nejlevnější Fabia Combi Active Champion přijde s motorem 1.2 HTP/51 kW na 224 900 Kč, nejzajímavější nám připadá Ambition Champion za 249 900 Kč s motorem 1.2 HTP/51 kW nebo za 269 900 Kč s motorem 1.2 TSI/63 kW.