Mexický choreograf Javier Torres v Praze
Foto: HN – Martin Svozílek
Mexický choreograf a tanečník Javier Torres se dočasně zabydlel v Praze. Nastudoval zde slavný klasický balet Šípková Růženka P. I. Čajkovského v novém pojetí. Jako boj lásky a strachu, přizpůsobený moderní rychlé době, aby nenudil. Ve čtvrtek a v pátek má první a druhou premiéru. Podívejte se do fotogalerie, jak se balet připravoval.

Ve čtvrtek a v pátek večer se odehraje premiéra nového baletu Šípková Růženka v pražském Národním divadle. S choreografem Javierem Torresem, který kus nastudoval, jsme si povídali o tom, proč zakotvil v Praze.

HN: Praha je zatím jen jednou dočasnou zastávkou na jedné z mnoha vašich cest. Proč a kdy jste opustil Mexiko?

Bylo mi 25, když jsem dokončil studia klasického tance i pedagogiky. Lákal mě německý moderní tanec a chtěl jsem do Evropy, abych se o něm naučil víc. V roce 1988 jsem dostal stipendium a mohl odjet do Německa.

Pobyl jsem tu tři měsíce, zúčastnil jsem se různých tanečních kurzů a viděl spoustu tanečních představení. A na konci studijního pobytu jsem se rozhodl, že se domů nevrátím.

Po roce hledání práce jsem začal tančit v Helsinském tanečním souboru. A pak jsem přijal nabídku Finského národního baletu.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.