Bobři jsou aktivní v noci. Budete-li ve dne hlučet, nevyspí se.
Foto: Emanuel Mizia
Proč bobři kácejí stromy? Co jsou to bobří hrady a kdy z nich tato zvířata vyrážejí na výpravy po svém vodním světě? Projdete-li naučnou stezku u Lesné na Tachovsku, najdete odpovědi. Počkáte-li do soumraku, uvěříte, že bobři existují.

Tiše. Chce to nemluvit a nehýbat se. Bobři jsou plaší, stačí sebemenší hluk a neuvidíme je. Exkurze u bobrů ve Vodním světě u Lesné na Tachovsku vrcholí. Dřevěná pozorovatelna se nachází u rybníka uprostřed hvozdů Chráněné krajinné oblasti Český les.

Kraj zaniklých sudetských vesnic lahodí romantikům a milovníkům klidu. A od podzimu roku 2010 má ještě jedno lákadlo: naučnou stezku, vedoucí teritoriem bobra evropského. Vybudovala ji správa CHKO Český les ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody, organizací Sylva Lunae a Lesy ČR.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.