Boty, které navrhla studentka 2. ročníku VŠUP Marie Petráková, sice soutěž nevyhrály, ale nás zaujaly.
Foto: archiv VŠUP
Zadání soutěže SIMPLY for SIMPLE bylo stejně jednoduché jako její název. Studenti oděvního návrhářství pražské VŠUP měli za úkol vytvořit modely pro concept store SIMPLE, které budou nejen uměleckým dílem, ale i oděvem vhodným k prodeji. Zvítězila studentka 3. ročníku Karolína Juříková, která se inspirovala modelem po prababičce.

Ve středu 21. března proběhlo v prostorách pražského concept storu SIMPLE vyhlášení vítěze soutěže SIMPLY for SIMPLE. Studenti oboru Design oděvu a obuvi vedení Liběnou Rochovou se spojili se známým pražským obchodem a vytvořili několik modelů vystihujících „SIMPLE“ filosofii.

Vítězka Karolína Juříková, studentka třetího ročníku, se při tvorbě inspirovala prababiččinou halenkou, která se už dnes podle návrhářčiných slov „bohužel kvůli stáří nedá nosit“. Karolína tedy chtěla zachovat alespoň její typické prvky – členění a specifický rub. Změnila barevnost, na oboustrannou halenku použila černou a šedou, na něžné vrstvené sukně s plisováním, které doplňovaly oba celkové modely, užila odstíny oranžové.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.