Vejce
Foto: Shutterstock
Když nějaké zboží denní spotřeby zdraží skoro o sto procent, je přirozené očekávat rozruch. Kauza česká vajíčka se ale těmto očekáváním vymyká. Komičností, jak na ni zdejší konzumenti reagují. Zvěsti o nájezdech do saského nebo bavorského pohraničí a hromadné skupování tamních vajec - pokud jsou pravdivé - vypadají, jako by si je na Čechy někdo hodně škodolibý vymyslel.

Z minulosti není zatím známo, že se na nedostatek vajec umíralo, spíš naopak, dalo by se tedy čekat, že zdražování zdravotně problematické poživatiny nevyvolá až tak velké drama.

Ještě zajímavější potom je, jak událost analyzují média a populističtí politici. Za zdražení podle nich velkou měrou můžou přísné zákony Evropské unie na chovy slepic, které začaly letos v lednu platit. O tom však ten příběh není.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.