Příjemná na omak a plná pesticidů. To je bavlna.
Foto: ISIFA
Pětadvacet minut denně, jak je prý vědecky zjištěno, věnuje Středoevropan úvahám, co si vezme na sebe. V poslední době se spotřebitelé zamýšlejí také nad původem svého oblečení.

Tričko. Člověk si na něj vydělá za hodinu. Je všem dostupné a všeobecně oblíbené. Až dosud s ním nebyly žádné problémy. Teprve poslední dobou se ovšem lidé dozvídají, že v bavlně mohou být zbytky pesticidů i jiných chemikálií, jež nosí na kůži a které mohou touto cestou pronikat do organismu. Že na obarvení jednoho trička padne až 20 litrů vody, jež se do přírody vrací znečištěná, a že textilní průmysl je odvětví, které používá snad nejvíc jedovaté chemie ze všech.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.