Potápěč Petr Petr krmí rejnoka Agátu.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Rejnok má sice ve svém trnu smrtící jed, kdyby mu ale nějaká ze zdejších masožravých ryb nakousla ploutev, neměl by proti přesile šanci. Rejnočí samice Agáta se naštěstí v největším sladkovodním akváriu Evropy v Hradci Králové dobře zabydlela a nechá se i krmit z ruky.

Čtyřicátník v neoprenu právě krmí více než metr dlouhé dravé arowany dvojvousé. „Já se těch ryb taky bojím, i když to tak na první pohled nevypadá,“ říká s úsměvem. Hadovité ryby se chtivě vrhají po hrstech grundlí a návštěvník tropického akvária se neubrání představám o útoku na potápěčovu ruku.

Amazonskou tůň, v níž kromě arowanů plave i čtyřicítka dalších druhů ryb, najdete v centru Hradce Králové. Zdejší Envi dům skrývá největší sladkovodní akvárium v Evropě, které se specializuje na ryby Střední a Jižní Ameriky.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.