V pořadí čtvrtým evropským městem, které volně navazuje na kulturní projekty přístavů v Antverpách, Hamburku a v Amsterodamu, se má stát Praha. Od 17 hodin budou v Holešovickém přístavu veřejnost vítat prostory zrekonstruované lodi, ve které mají najít své působiště zejména mladí umělci a návštěvníci.

Nově zrekonstruované plavidlo, jež zatím nese pracovní název "Kostel na lodi", poskytuje na 400 m2 prostoru, včetně plně ozvučeného sálu a menších kajut. Sobotní křest proběhne v tradičním námořnickém stylu zachovávajíc veškerý řád obřadu.

Název „Kostel na lodi“ je podle původců myšlenky třeba brát s mírnou nadsázkou. Za projektem stojí občanské sdružení ICF Praha, jehož cílem je přinášet netradiční formou tradiční hodnoty křesťanství, o kostel v pravém slova smyslu se ale nejedná. Plavidlo má patřit nejrůznějším volnočasovým aktivitám, počítá se především s hudebními a divadelními představeními.

Na rekonstrukci se podílely desítky dobrovolníků (ICF Praha).

„Klademe velký důraz na místo, kde trávíme čas. Tím posledním byla motokárová dráha v jinonické továrně Waltrovka. Po dlouhém hledání nás oslovil nápad vytvořit 'kostel' přímo na lodi. Mimo jiné nám toto řešení pomohlo získat výjimečný prostor v centru Prahy“, komentuje lídr sdružení Jiří Zdráhal.

Loď skýtá velký ozvučený společenský sál i menší kajuty (ICF Praha).

K přátelům a pravidelným hostům sdružení patří kupříkladu zpěvačka Ewa Farná anebo herec z divadla Husa na provázku Jiří Hajdyla. Na rekonstrukci plavidla, která trvala necelé tři roky se ovšem podílely desítky dobrovolníků. Na původně učňovské lodi z roku 1925 postupně vyměnili 330 m2 plechu a zcela přestavěli interiér.

Více najdete na stránkách www.kostelnalodi.eu

Jak se na loď dostat:

Kudy na loď (ICF Praha)

 

Holešovice: Přístavní celní sklad zatím brání vltavský břeh před nájezdem developerů - čtěte ZDE

5400 pasažérů, 2000 lidí jako posádka. Podívejte se na největší osobní loď světa - čtěte ZDE