Vila Tugendhat, Brno
Foto: David Židlický
Významná architektonická památka funkcionalismu, vila Tugendhat v Brně, po rekonstrukci vítá první hosty. Lístek na její prohlídku bude stát 350 korun, pro veřejnost se vila otevře 6. března.

Výstřední rodinná vila s rovnou střechou a okny místo zdí, za jejíž rozpočet by se za první republiky dalo v Brně postavit zhruba třicet standardních domků, ale která dokonale zhmotnila vizi proslulého německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, se otvírá.

Po dvouleté rekonstrukci má téměř stejnou podobu, jako když se v roce 1930 do svého nového domova nastěhovala rodina Tugendhatových.

Fotografie nestačí

Dokonalé repliky nábytku a stavebních prvků doplňují zcela původní části, včetně onyxové stěny rozdělující rozlehlý obývací pokoj s výhledem na hrad Špilberk.

„Věděla jsem, že je to krásná stavba, ale stejně jsem se neubránila pocitu ohromení, když jsem do vily vstoupila. Člověk si nikdy neudělá pouze z fotografií ten správný dojem,“ vzpomíná na první návštěvu v brněnské funkcionalistické vile Daniela Hammer Tugendhat, nejmladší z dětí Grety a Fritze Tugendhatových.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.