Vila Tugendhat
Foto: IHNED.cz
Ikona funkcionalistické architektury, vila Tugendhat, která se po dvouleté renovaci otevře, sice do soukromých rukou nesměřuje, hypoteticky by ale její prodej mohl vynést stovky milionů korun. Koupil by ji asi ale jen nadšenec.

“Kdyby, zcela hypoteticky, vila Tugendhat přišla na trh, záležela by její prodejnost především na jejím statusu,” říká Jiří Fajkus z brněnské realitní společnosti Real Spektrum. Budova je totiž jako jediná tuzemská památka moderní architektury na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO.

A podle Fajkuse snižuje poptávku po nemovitostech jak předpokládaná výše investice, tak jakékoliv omezení vlastnického práva a možnost nakládání s nemovitostí - třeba z titulu památkové ochrany.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.