Vila Tugendhat se pro veřejnost otevře 6. března
Foto: David Židlický
Vila Tugendhat není jen architektonický skvost zapsaný na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Za zdmi brněnské stavby se odehrál příběh Grety Tugendhat a její rodiny, která v roce 1938 uprchla před nacismem.

Pohladila vzácnou stěnu z onyxu, která činila její domov tak výjimečným. "Už jsem nevěřila, že tě znovu uvidím," řekla.

Greta Tugendhat se po 30 letech konečně mohla podívat domů. Trvalo však ještě dalších 45 let, než se vila Tugendhat dočkala péče, kterou si zaslouží.

Po celkové rekonstrukci ji 29. února slavnostně otevře Václav Klaus. Paní Greta by měla radost.

Svatba Fritze Tugendhata a Grety Löw-Beerové byla velkou společenskou událostí. Novomanželé pocházeli z bohatých židovských německých rodin, které žily v Brně již několik generací, podnikaly v cukrovarnictví, cementářství a textilním průmyslu.

Ráj pro děti

Nevěsta dostala od otce věnem pozemek v horní části parcely nad vilou Löw-Beerových v brněnských Černých Polích. Místo s nádherným výhledem na Špilberk a Brno si říkalo o výjimečný dům.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.