Nová budova symfonického orchestru v Montrealu
Foto: Tom Arban
Symfonický orchestr v Montrealu má po třiceti letech vlastní domov. Novou budovu na Place des Arts s kovovou korunou navrhlo torontské studio Diamond & Schmitt Architects. Soubor pod vedením Maestra Kenta Nagana tak od loňského září koncertuje v dřevem obloženém sále pro 1800 diváků.

Třicet let čekání symfonického orchestru v Montrealu na nový domov je u konce. Soubor pod vedením slavného amerického dirigenta Kenta Nagana se od loňského září, kdy byla La Maison Symphonique de Montréal slavnostně otevřena, může pyšnit zbrusu novou svatyní se sálem ze dřeva.

Nová budova orchestru od domácího studia Diamond & Schmitt Architects se nachází v centru Montrealu na Place des Arts. Montrealský orchestr tak těsně sousedí s větším sálem Wilfrida Pelletiera, který už dříve nevyhovoval jeho požadavkům na akustiku.

Hlavní doménou nového sálu pro 1800 diváků je především perfektní akustika. Té tvůrci dosáhli i díky obložení z kanadského buku, kterému kromě stěn "neunikly" ani sloupy nebo zaoblené zábradlí balkónů. Ty jsou ve třech úrovních umístěny po bocích hlediště.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.