Džíny
Foto: HN – Michaela Hasíková
Je mi líto, že jsem nevynalezl džíny. Mají v sobě skromnost, sex appeal i jednoduchost, prohlásil o nejoblíbenějších kalhotách historie slavný návrhář Yves Saint Laurent. To štěstí měl ale někdo jiný - německý přistěhovalec židovského původu Levi Strauss.

Když se v osmnácti letech Strauss plavil s rodiči do Spojených států, jistě doufal, že ho čeká velká budoucnost. Jeho přání se vyplnilo v roce 1873.

Tehdy za Straussem, který prodával denimové kalhoty, přišel jeho dlouholetý zákazník Jacob Davis a nabídl mu vynález, jak zvýšit odolnost oblíbených pracovních kalhot – měděné nýty. Protože však Davis neměl peníze na získání patentu, požádali o něj společně.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.