Jan Čeřovský
Foto: Veronika Bucková
Jsou vína ze Salonu opravdu tak dobrá, jak tvrdí someliéři? Podle šéfa poroty Salonu vín Josefa Balíka byl letošní ročník jedním z nejvydařenějších. O nezávislé zhodnocení několika vybraných vín ze Salonu jsme požádali ještě vinařského bloggera Jana Čeřovského.

Jan Čeřovský, autor blogu www.jizni-svah.cz, se při svém výběru snažil o rozmanitost, zastoupena jsou tedy vína bílá i červené, suchý sekt i ledové víno. Nechybí ani jediný zástupce certifikace VOC, který se do vybrané stovky vín v Salonu dostal.

Ne vždy ale při ochutnávkách uspěl - o jednom z vybraných vín z vinařství Vinselekt Michlovský se dozvěděl, že půjde na trh až v březnu. Vybrané víno proto nahradil jiným vzorkem od téhož výrobce.

(Salon vín je pravidelně pořádaná soutěž, během níž odborná porota vybírá 100 nejlepších vín z Čech a Moravy. Na soutěž navazuje expozice vybraných vín ve valtickém podzemí, kde se o jejich kvalitě může přesvědčit nejen odborná veřejnost.)

reklama

 

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.