Studenti VŠUP, ateliér Liběny Rochové
Foto: Anna Mrázek-Kovačič
Mladí čeští návrháři mají našlápnuto a o jejich práce je stále větší zájem. Nahlédli jsme do ateliéru Vysoké škole umělecko průmyslové, kde Liběna Rochová vychovává nové návrhářské hvězdy. Na jejich práce se můžete podívat na právě probíhajícím Artsemestru. Ochutnávku z něj najdete ve fotogalerii.

"Musíš tak, tak a tak. Takhle to vypadá blbě, to jsou takový křidýlka. A o dva centimetry rozšířit na obě strany.“ V ateliéru designu oděvu a obuvi na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové je i večer rušno. Budoucí módní návrháři totiž dokončují své klauzurní práce. Na jejich snažení dohlíží oděvní designérka Liběna Rochová.

„To, co bych ráda naučila studenty, je myšlení v oděvní formě. Musí se naučit cítit ve 3D, oděv je totiž socha v pohybu a prostorové myšlení je důležité,“ říká designérka. Podle Rochové pouze krásná skica ke krásnému oděvu nestačí. Teprve „sochání“ látky vám ukáže více cest, kterými při tvorbě oděvu postupovat.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.