Ilustrační foto
Foto: Marek Drha
Jelen dvacaterák, který má na každé straně paroží deset výsad, poutá největší pozornost mezi pozorovateli v šumavském Srní. Lidé ze Správy místního národního parku mu říkají Šumavský král. V zimě ho díky přezimovacím obůrkám spatříte z bližší vzdálenosti než v létě.

Odteď musíme být všichni co nejvíce potichu, upozorňuje Jiří Kec, vedoucí územního pracoviště Srní v Národním parku Šumava. Skupinka asi třiceti lidí se totiž blíží ke srubu, který je speciálně upravený k pozorování jelení zvěře.

Tato pozorovatelna na místě zvaném Beranovy chalupy či Beranky už pátou zimu umožňuje zájemcům z řad návštěvníků parku sledovat jelení zvěř, která je obyčejně ve volné přírodě plachá a nezastižitelná.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.